ELEKTRICKÁ KYTARA

12 (13) let

Elektrická kytara se používá jak k sólové, tak k doprovodné hře v různých hudebních žánrech, především v populární, rokové a metalové hudbě. Pro začátečníky jsou techniky hraní v mnohém podobné technikám na akustickou kytaru (ať už se jedná o prstové techniky hraní či hra trsátkem), později se přechází ke specifické úrovni hry na tento nástroj. Výuka probíhá skupinově (2-4) žáci, zábavnou formou a je kladen důraz na to, aby si žák z příslušné hodiny odnesl vždy něco nového. Žáci pak své dovednosti prezentují na veřejnosti, což působí jako hnací síla do dalšího hraní či zpívání. Skupinová výuka má kromě jiného i tu výhodu, že se žáci schází dlouhá léta v partě kamarádů, která je tak přirozeným způsobem u hraní drží . Tento typ výuky je vzhledem ke svému uplatnění určen pro starší děti 12(13) let, pro muzikanty, kteří již v kapelách působí nebo chtějí působit, pro začátečníky a dále pro žáky, kteří přechází z oboru akustická kytara či jiných hudebních oborů.

Co všechno žák potřebuje na výuku?:
Podrobná charakteristika: Notové materiály:
* Otázka notových materiálů pro el. kytaru je poměrně složitá. Jedná se o to, že každý žák preferuje jiný druh hudby, a proto se budeme také snažit přizpůsobit jeho požadavkům, a to odposloucháváním a učením jednotlivých kytarových linek, doprovodů a aranžmá z jednotlivých nahrávek. Dále existuje všeobecná nechuť učení se not na el. kytaru, a proto se určí výukový materiál podle dané situace a spíše pro výuku začátečníků. Nicméně výukové materiály budou jakýmsi společným vodítkem.